Νέα εντυπωσιακή διαφορά για τους εφήβους του Παναθηναϊκού-Φωτορεπορτάζ σε συνεργασία με το http://www.esperosaopa.gr

Ο Παναθηναϊκός συνέτριψε την Καστοριά με 91-40 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της τρίτης μέρας της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Εφηβικού πρωταθλήματος, που διεξάγεται στην Πάτρα στο κλειστό «Παναγιά Αλεξιώτισσα».

Με αυτή την νίκη τους οι «πράσινοι» έκαναν το «3 στα 3» και απέδειξαν ότι θα παλέψουν με τον Αρη για την κατάκτηση του τίτλου.
Σε ότι έχει να κάνει με το παιχνίδι, η Καστοριά παρακολούθησε το σκορ μόνο στα πρώτα λεπτά όταν το σκορ ήταν 8-8. Στην συνέχεια οι «πράσινοι» πάτησαν γκάζι, στο ημίχρονο ήταν μπροστά 41-22, στο 27ο λεπτό 62-31 και στο 34ο  79-35.
Δεκάλεπτα: 11-24, 22-41, 31-67, 40-91
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Σοφιαννόπουλος
 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Καραταγλίδης): Βλάχος 5(1), Παπαδημητρίου 3(1), Μπίζογλου 2, Καραβατάκης 16(2), Χότζα 9, Ποστεκίδης 2, Βελλίδης, Μπέγας 3, Μυλωνάς.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Στογιάνοβιτς 11(3), Ερεμπεναζίε 4, Τζιβελέκας 6, Δαφαλιάς 3(1), Γιαννίκος 4, Γκουζέλης 7, Λουκάς, Χαραλαμπόπουλος 11, Θεοδώρου 5(1), Νικολακόπουλος 6, Διαμαντάκος 24, Αναγνωστάκης 10(2).