Νίκη στον Λαγκαδά με ανατροπή για τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Με οδηγό την πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης έφυγε νικήτρια από το κλειστό του Λαγκάδα αφού επιβλήθηκε με 71-74 απέναντι στον αξιόμαχο  Φιλαθλητικό.

Μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο σκορ. Μάλιστα η διάφορα στην δεύτερη περίοδο έφτασε και στους 21 πόντους, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Μέγας Αλέξανδρος γύρισε το ματς και έτσι διπλασίασε τις νίκες του στον όμιλο.

Δεκάλεπτα: 19-16, 47-32, 63-57, 71-74
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Καμηλάρης
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Χρηστίδης): Χρηστίδης, Τσαπάρας 2, Μυρόβαλης 3(1), Πεφτίτσης 8(1), Φωτίου 9(1), Παλέντζας 23(4), Παπαπασχάλης 11, Ευγενιάδης 8, Σιώλιος 7.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Κολογοσίδης): Κολογοσίδης 5, Τσακαλαϊδης 12, Σάντης 7, Ζλάκιος 14, Κασικτσόγλου 8, Ζουμπουλάκης 2, Θρασυβουλίδης 16, Πανταχός 3, Στυλίδης 7.