Προβάδισμα για το Μάρκο Μπότσαρη

Νίκη με διαφορά 22 πόντων πέτυχε ο Μάρκος Μπότσαρης που επικράτησε με 68-46 του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού στον πρώτο αγώνα του ειδικού πρωταθλήματος για τις θέσεις 4-6 της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Οι νικητές πήραν την διαφορά στην τελευταία περίοδο με σερί 23-9. Στο 15ο λεπτό του αγώνα έπαθε διάστρεμμα ο Ατακτίδης των φιλοξενούμενων ενώ κρατήθηκε το δελτίο του Δημητρίου γιατί πέταξε την μπάλα στον δεύτερο διαιτητή.
Δεκάλεπτα: 18-17, 27-24, 45-37, 68-46
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Κωτίδης
Μ. ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ(Καννάβης): Παπασιώπης 8, Νέδας 6, Γεωργίου, Παπαδάκης 15(1), Τζάρος 2, Χειλάκος 9, Φραστανληςς 11, Παπαδιάν, Παπαϊωάννου 6, Γιάντσης 12.
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ(Θεοδώρου): Σημαιοφορίδης 2, Καλλιστρατίδης, Ατακτίδης 10)2), Κατσούλης 3(1), Μαντζανάρης, Στεργιόγλου 5, Σπανίδης 15(1), Βενιόπουλος 2, Δημητρίου 6, Κιόσης, Παρασκευαϊδης 5(1).