Το πρώτο δεκάλεπτο έδωσε τη νίκη στην ΑΕΝ Κρήνης-Η βαθμολογία του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καλύτερη η ΑΕΝ Κρήνης επικράτησε του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 78-73 σε εξ αναβολής αγώνα για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Οι νικητές εκμεταλλεύτηκαν την σημαντική διαφορά που πήραν στην πρώτη περίοδο και παρά το γεγονός ότι οι αντίπαλοί τους πέρασαν δύο φορές μπροστά στο σκορ με ένα πόντο, ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος και πήραν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 21-12, 42-36, 63-60, 78-73
Διαιτητές: Τσοκόλης-Ζάνεφ
ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ(Ζελενίτσας): Τρουμπούνης Μ., Μανιάτης 11, Φραντζής 4, Κουκουρέλης 5(1), Κυριζόπουλος 13, Ρέμπελος 13(3), Πάππας 6, Παρίσης 12(4), Εκίζογλου 1, Μυλωνάκης 9(1), Κούτος 4.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ(Ντάγιος): Βρογκιστινός, Καρβουνάρης 12(4), Πρατσινάκης 5(1), Παπαϊωάννου 22, Βαρδάκης, Δουβής 23(1), Γκράτζιος, Σπάχος 7(1), Μπούγιος 2, Καρούλης 2.