Στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Μάρκος Μπότσαρης

Την δεύτερη σερί άνοδο μέσα σε δύο χρόνια πανηγυρίζει ο Μάρκος Μπότσαρης που επικράτησε και στο κλειστό του Κορδελιού, του Ολυμπου με 46-65.

Ετσι μετά το 68-46 του πρώτου αγώνα η ομάδα έφθασε τις δύο νίκες και εξασφάλισε την πρόκρισή της στην Β΄ ανδρών της νέας περιόδου.
Οι νικητές μέσα σε μια κατάμεστη από φίλους των γηπεδούχων έδρα, ήταν πολύ καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο όταν το επιμέρους σκορ ήταν 8-21. Οσο για τον Ολυμπο θα έχει ακόμη μια ευκαιρία, καθώς θα αγωνιστεί με τους δύο άλλους ηττημένους των μπαράζ για μια θέση που οδηγεί στην δεύτερη κατηγορία.
Δεκάλεπτα: 15-17, 31-30, 38-44, 46-65
Διαιτητές: Σιταρίδης-Ζάχος
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ(Θεοδώρου): Σημαιοφορίδης 11(1), Βενετικίδης 8, Κατσούλης 5(1), Σπανίδης 14(2), Βενιόπουλος 6, Κιόσης, Παρασκευίδης 2.
ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ(Κανάβης): Παπασιώπης 3, Νέδας 5(1), Γεωργίου, Παπαδάκης 17(1), Τζάρος, Χειλάκος 6, Φράστανλης 2, Παπαϊωάννου 19(1), Γιάντσης 12.