Στους «4» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ το ΠΚ Νεάπολης-Κέρδισε στη Χαλκηδόνα με 50-54

Μεγάλη νίκη πρόκριση στους τέσσερις του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ για το ΠΚ Νεάπολης που επικράτησε στη Χαλκηδόνα με 50-54.

Το αποτέλεσμα δείχνει ότι το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα νευρικό. Είναι χαρακτηριστικό ότι η μεγαλύτερη διαφορά υπέρ της Χαλκηδόνας ήταν το 10-3 στα πρώτα λεπτά και υπέρ του ΠΚ το 48-51 και φυσικά το τελικό σκορ.

Οι παίκτες της Χαλκηδόνας αγωνίστηκαν με μαύρα διακριτικά λόγω της απώλειας του γενικού αρχηγού της ομάδας Κώστα Τσιράγγελου, ενώ πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή.
Δεκάλεπτα: 13-11, 26-24, 38-36, 50-54
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μανιός
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ(Τουλούμης): Τουλούμης 10, Τέντζος 3(1), Μπάγκι 21(4), Ντινάκος, Παραλικάκης 10(1), Παπουλίδης 1, Λαϊδης 2, Γουνιώτης 3, Τσαλώνης.
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ(Γκένογλου): Λουλουδιάδης, Θεολόγου 3(1), Τσαλικίδης 2, Ταουκίδης 6, Κοσμίδης 11, Μαρλάς 12(1), Τασσόπουλος, Σαχινίδης 15(3), Παντούλας, Δέλλας Θ. 5(1).