Νίκη του Ν. Βότση επί της ΜΕΝΤ για τα πλέι-οφ της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Αναβλήθηκε ο αγώνας Θερμαϊκός Θέρμης-ΕΟΣ

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένονται τα δύο σημερινά παιχνίδια για τα πλέι-οφ της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Το μπλογκ θα βρίσκεται στη Θέρμη όπου στις 21:30 θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Θερμαϊκού με τον ΕΟΣ, ενώ θα υπάρχει ενημέρωση και για τον αγώνα Ναύαρχος Βότσης-ΜΕΝΤ που αρχίζει στις 21:00 στη Μίκρα Β΄.

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα λόγω μη προσέλευσης του πρώτου διαιτητή Ζάχου.
Ο διαιτητής δεν ήξερε τίποτα και ειδοποίησε ότι θα έρθει σε μισή ώρα.
Γίνονται διαβουλεύσεις για τον αν θα διεξαχθεί το παιχνίδι
Εκλεισε το φύλλο αγώνα και αναβάλεται οριστικά το παιχνίδι

Στο άλλο ματς ο Ναύαρχος Βότσης προηγείται με 34-20 στο τέλος της δεύτερης περιόδου.

Η Βιβή Διαβολεμένου αγωνίζεται με τη ΜΕΝΤ και κόουτς της "Ενωσης" είναι η Τζούλι Χατζηζωγίδου
53-35 μπροστά ο Ν. Βότσης έξι λεπτά πριν το τέλος
54-35 με βολή της Καϊμακτσή
54-38 με τρίποντο της Διαβολεμένου
54-41 με νέο τρίποντο από την Σταματιάδου, τέσσερα λεπτά ακόμη
54-43 από την Διαβολεμένου
56-43 με την Παπαδάκη
56-45 από την Τερεζή, δύο λεπτά για το φινάλε
57-45 με βολή της Ριτζαλέου