Δύσκολη επικράτηση των εφήβων του ΠΑΟΚ στον Λαγκαδά

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο ΠΑΟΚ, δυσκολεύτηκε στο τέλος από τον Ερμή Λαγκαδά στο εφηβικό αλλά επικράτησε με 53-56

Ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά σε όλο το ματς και η διαφορά έφθασε στο +14 στο ημίχρονο. Ο Ερμής γύρισε το παιχνίδι στην επανάληψη, με το σκορ 35’ πριν το τέλος να είναι 50-54. Με τρίποντο του Γκόνου έγινε το 53-54. Στη συνέχεια χάνει την επίθεση ο ΠΑΟΚ, χάνουν επίθεση και οι γηπεδούχοι και τελικά με δύο βολές ο ΠΑΟΚ κάνει το τελικό 53-56. Πολλά παράπονα για τη διαιτησία από τους γηπεδούχους που όπως υποστηρίζουν 6-7 δεύτερα πριν το τέλος έγινε φάουλ στον Καλογιαννίδη που έφυγε στον αιφνιδιασμό αλλά δεν δόθηκε.
Δεκάλεπτα: 9-13, 21-35, 37-42, 53-56
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Παπαδόπουλος Χ.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Γεροφώτης): Αραμπατζής 2, Ιωαννίδης, Γκόνος 12(2), Καμαριώτης 22(4), Καλογιαννίδης 5, Πυλκούδης 4, Κατριβάνος 2, Τσιόγκας 6.
ΠΑΟΚ (Βαβρίτσας): Απιδόπουλος Δ. 5(1), Σταυρόπουλος, Χονδρόπουλος 2, Στεφανίδης, Γκάτζιας 6(2), Αμπαράς 4, Πάππος 4, Λιάπης 22(3), Κώττας 4, Απιδόπουλος Γ. 2, Βαρυτιμιάδης 7.