Χρειάστηκε παράταση το ΠΚ Νεάπολης

Καλύτερο κατά τη διάρκεια του πεντάλεπτου έξτρα χρόνου το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε με 74-68 του ΑΣ Πανόραμα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ και στο τέλος του κανονικού αγώνα προηγήθηκαν με 60-62. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με βολές του Θεολόγου και ήταν πιο ψύχραιμοι στην παράταση. Το Πανόραμα έκανε ένσταση υποστηρίζοντας ότι στο τέλος δεν έπαιζαν το 24 δευτερόλεπτα.
Δεκάλεπτα: 18-22, 38-31, 52-47, 62-62(κ.α.), 74-68
Διαιτητές: Τζίμα-Κουκουλεκίδης Β.
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ(Γκένογλου): Λουλουδιάδης 8, Θεολόγου 7, Τσαλικίδης 1, Ταουκίδης 8, Δημητρόπουλος 6(1), Κοσμίδης 5, Μαρλάς 28(1), Ζίντρος, Σαχινίδης 9(1), Παντούλας 2.
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Ριτζαλέου-Γιαννάκης): Γραμμένος, Μπαγκντασαριάν 10, Χρυσοχού 6, Ριτζαλέος 2, Λαζάρου 17(2), Χατζηγιαννίδης 22(4), Χαιριστανίδης 2, Ριζόπουλος 2, Τζίνης 5(1), Τσαλαγεώργος 4, Τσιτσιριγκος.