«Διπλό» στον Σταυρό μετά από δύο παρατάσεις για τη Δόξα Ασσήρου

Μεγάλη νίκη για την Δόξα Ασσήρου που επικράτησε εκτός έδρας στην δεύτερη παράταση του Αριστοτέλη Σταυρού με 74-77.

Οι φιλοξενούμενοι παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 40-25, βρήκανε τα ψυχικά αποθέματα και γυρίσανε το παιχνίδι. Η Δόξα Ασσήρου ευχαριστεί τον Σταυρό για την άψογη φιλοξενία τους όπως και τους δύο πιστούς φιλάθλους που τους ακολούθησαν στο εκτός έδρας ματς.
Δεκάλεπτα: 21-15, 40-25, 45-46, 58-58(κ.α.), 65-65(α’ παρ.), 74-77
Διαιτητές: Ταξιλνταρίδης-Χατζίδου
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ(Ιωάννου):Καραγιώρας, Κωνσταντινάκης, Σαββίδης 4, Σίμογλου 2, Κλήμης 12, Καράμπελας, Κοτζάμπασης 15(1), Σάνκα 11, Ιωάννου 25(4), Μουτάφης 5(1).
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ(Πατσιούρας-Καμπαρμάκης): Δημητρακόπουλος 1, Καπασακαλής 15, Χατζηιωαννίδης 15, Ταχμαζίδης 10, Τσερτσενές 20(2), Κανδής 5(1), Ράβναλης 11(3), Βάσκος.