Θρίλερ στη Νεάπολη με τελικό νικητή το ΠΚ

Αγώνας που δεν προσφέρεται για καρδιακούς διεξήχθη στο κλειστό της Νεάπολης, όπου το τοπικό ΠΚ επικράτησε με 59-58 του Ασβεστοχωρίου.

Τίποτα δεν έδειχνε ότι το παιχνίδι θα εξελιχθεί έτσι καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κέρδιζαν με 39-24. Στην επανάληψη το Ασβεστοχώρι μείωνε συνεχώς και κατάφερε να περάσει μπροστά λίγο πριν τη λήξη με 55-56 και 57-58. Ο Κοσμίδης με δύο βολές έδωσε τη νίκη στο ΠΚ, καθώς στα έξι δευτερόλεπτα που απέμειναν οι φιλοξενούμενοι έκαναν κακή επίθεση.
Δεκάλεπτα: 22-17, 39-24, 50-41, 59-58
Διαιτητές: Θεοδώρου-Πετανίδου Γ.
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ(Γκένογλου): Λουλουδιάδης 7, Θεολόγου 5(1), Τσαλικίδης, Ταουκίδης 8, Δημητρόπουλος 2, Κοσμίδης 8, Μαρλάς 14, Τασσόπουλος 6(2), Σαχινίδης 5(1), Παντούλας 2, Τσαλκιτζής, Δέλλας Θ. 2.
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ: Κουλουμπής 6(1), Βαλεργάκης, Τσάικος 11(1), Παπασωτηρίου 7(1), Τάνης, Κωστινούδης 11, Κυπραίος 8(1), Καβράκης 14, Χασεκίδης, Κανόπουλος 1.