«Αλλωσε» τη Νέα Σμύρνη το γυναικείο του Αρη

Σημαντική επιτυχία για τον Αρη που επικρατώντας του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη με 52-63, πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και σκαρφάλωσε στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι «κίτρινες» πήραν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, όμως μια «κοιλιά» στην δεύτερη περίοδο έφερε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το παιχνίδι στο καλάθι. Στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, ο Πανιώνιος προηγήθηκε για πρώτη και τελευταία φορά με δύο πόντους. Η απάντηση ήρθε άμεσα από τις Θεσσαλονικιές που πήραν διαφορά δέκα πόντων και την διατήρησαν με αυξομειώσεις μέχρι το τέλος. Πολύ καλές Χατζάκου και Μούλη για τον Αρη, ενώ ή νέα ξένη της ομάδας, Μπεγκένισιτς, έκανε «ντάμπλ-ντάμπλ» στην πρώτη της εμφάνιση δείχνοντας ότι θα βοηθήσει σημαντικά.
Δεκάλεπτα: 8-17, 23-25, 40-50, 52-63
Διαιτητές: Μπλέτσας-Μαμασούκα
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τόλιας): Ερμείδου 5(1), Ηλιάδη 4, Δανούση, Σεμανιάκου 8 (5 ριμπ.), Γιαμπάνη 22 (11 ριμπ.), Στεριοπούλου 2, Δάφκου 2, Τζιάτα 9 (6 ριμπ.).
ΑΡΗΣ (Μηλιάτης-Κυριαζής): Χασάπη, Μπαλλά, Σύρρα, Χατζάκου 19 (2 τρίπ., 5 ριμπ., 3 ασίστ), Μπουσνάκη 5 (7 ριμπ., 3 ασίστ), Πολύχρου 7 (1), Τσίτσου, Τράντα, Μούλη 15 (9 ριμπ., 5 ασίστ, 5 κλεψ.), Σταμπουλίδου 3 (1), Μπεγκένισιτς 14 (10 ριμπ.).