Δύσκολο πέρασμα του ΠΑΟΚ Subito από τα Πατήσια-Φωτορεπορτάζ

Καλύτερος σε άμυνα και επίθεση στην τελευταία περίοδο ο ΠΑΟK Subito επικράτησε με 44-48 του Σπόρτιγκ στα Πατήσια και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

Ο «Δικέφαλος» βρέθηκε από τα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ καθώς ήταν ιδιαίτερα άστοχος. Κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά με ένα πόντο λίγο πριν την ανάπαυλα  όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικός και πήρε δίκαια την πρόκριση. Η Μουζάκη των γηπεδούχων χτύπησε στο γόνατο 6:54 πριν το τέλος και αποχώρησε, ενώ η Νταή έκανε πέντε φάουλ στις αρχές τρίτου δεκαλέπτου αλλά παίχθηκε καταπληκτική άμυνα επάνω της από τις Θεσσαλονικιές.
Δεκάλεπτα: 13-10, 22-20, 35-31, 44-48
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Αναγνώστου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Τσίκληρας): Νταή 7, Στεφανίδου 12, Πετυχάκη 10, Μουζάκη 8, Καλλιώρα 3 (1), Λυμπεροπούλου 4, Ντακόλια, Γιαννάκου
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Γιαννοπούλου 18, Σπανίδου 15, Σταυρίδου 7 (1), Αυτζή 8 (2), Αγγελίδου, Τσελεμπή, Σουλιώτη.