Πρώτη νίκη για το Μαντουλίδη-Η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα

Χωρίς προβλήματα μετά τη δεύτερη περίοδο ο Μαντουλίδης επικράτησε με 56-87 του ΑΓΣ Ιωαννίνων, πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη του νίκη στη διοργάνωση.

Οι παίκτες του Δημήτρη Νικολαϊδη ξεκίνησαν «μουδιασμένοι» το παιχνίδι και έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους τους να αποκτήσουν ένα μικρό προβάδισμα. Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά άρχισαν να ξεδιπλώνουν το ταλέντο τους και έφθασαν άνετα στη πρώτη επιτυχία.
Δεκάλεπτα: 19-20, 28-47, 45-66, 56-87
Διαιτητές: Δημόπουλος-Μυλωνίδης
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ(Τσουκανέλης): Τσακανίκας 4, Μακρής, Τζανής, Θωμάι 13(3), Μάντζιος 13(1), Κύρκος 2, Λαμπρόπουλος 2, Καραμπίνης 4, Αναγνωστάκης 17(2).
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαϊδης): Νικολάου 4, Γεωργάκης 2, Σιόλογκας 12, Χριστοδούλου 15(1), Ναούμης 2, Δεληγεώργης 8, Παπαρέγκας 5(1), Ελευθερίου 3, Σλαφτσάκης 13, Βελισσαρίου 15(1), Μπακιρτζής, Θωμαϊδης 8.