Δια χειρός Εσκιάδου στην παράταση, δοξάστηκε ο Δρυμός

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στο Δρυμό που ολοκληρώθηκε μετά από 45 λεπτά με επικράτηση της τοπικής Δόξας (57-49 τον Μακεδονικό). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του κανονικού αγώνα.

Στο τέλος του, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, οι δύο ομάδες έχασαν από μια επίθεση και πήγαμε στην παράταση. Εκεί με δύο καθοριστικά τρίποντα της Εσκιάδου, ο Δρυμός «καθάρισε» το παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 14-15, 21-23, 35-38, 46-46(κ.α.), 57-49
Διαιτητές: Γκέκας-Μπίκης
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ(Αμανατίδης): Τράκα 9, Καραμπιτσάκη, Φλωρεντίν 2, Εσκιάδου 16(3), Φιλώνη 10, Πατσιαλά 5, Πρασνούλη 2, Κατσίκα 4, Χατζηαγόρου Σ., Σακισλή 9.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Σταϊκοπούλου): Παντελιάδου 6, Ανδριοπούλου 7(1), Παπαευαγγέλου 2, Καρατζά 6, Ναούμ, Μπουρατζάνα, Κονδύλη 2, Πρωτογέρου 8, Βλάχου 11(1), Κέκελη 7.