«Καθάρισε» ο Γκρεκίδης για τον Θερμαϊκό

Ο φετινός Θερμαϊκός δείχνει πολύ δυνατός για την άνοδο.Με τρομερό δίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα και με δύο παίκτες «κρεμασμένους» πάνω του ο Γκρεκίδης κράτησε την ομάδα του στην κορυφή του ομίλου.

Στην αρχή του αγώνα η Θερμαϊκός μπήκε δυνατά και με καλή άμυνα ήταν μπροστά με 12-2.Κάπου στο δεύτερο μέρος ο Ίκαρος βρήκε τα πατήματα του και πέρασε μπροστά με 19-28.Εκεί όμως με την καλή άμυνα και την σωστή λειτουργία στην επίθεση το ημίχρονο έληξε με 28-28.Το τρίτο δεκάλεπτο οι «ασπρόμαυροι» πήραν και πάλι μπρος. Με το τρομερό 16-4, οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 44-30. Η τελευταία περίοδος έδειξε το πείσμα των Συκιών. Με την πολύ καλή άμυνα τους γύρισαν το παιχνίδι και 3.7 πριν την λήξη έγινε το 59-59, εκεί μίλησε ο Γκρεκίδης με το τρομερό σουτ έδωσε την τεράστια νίκη στον σύλλογο του Θερμαϊκού.
Διαιτητές Γκέκας, Λευθέρης.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ (Χατζηαποστολίδης): Γκρεκίδης 15(1τρ., 2κλ.4ασ., 4ρ.) , Χολερίδης, Οικονόμου 10(2), Μπακατσής Γ. 9(1), Ευταξίας 17, Τασκούδης 4, Παπαδόπουλος 3(9ρ.), Μπακατσής Δ.,Καλαιτζίδης 3(1).
ΙΚΑΡΟΣ(Τσανακτσής)Σαρούδης9,Παπαδόπουλος 19(1), Κουπαράνης 18(1), Τσανακτσής 5,Μακαρώνας 8.