Καθαρή νίκη του ΠΑΟΚ επί του Αρη στο ντέρμπι των εφήβων

Καλύτερος ο ΠΑΟΚ κέρδισε δίκαια τον Αρη στο «Παλατάκι» με 73-66 για την προκριματική φάση εφήβων της ΕΚΑΣΘ. Οι παίκτες του «δικεφάλου» πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να ξεφύγουν ακόμη και με 21 πόντους. Ο Αρης που ήταν κακός απέναντι στον πολύ καλό ΠΑΟΚ και δίκαια γνώρισε την πρώτη του ήττα, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει την διαφορά στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 27-18, 41-22, 63-45, 73-66
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Λόρτος

ΠΑΟΚ (Βαβρίτσας): Αμπαράς 17(3), Τσεσμετζής 5(1), Κωνσταντινέλης, Τσαπουρνάς, Γκάτζιας 4, Λιάπης 12(1), Βαρυτιμιάδης 16, Μαλούνας 13, Μπανιώτης, Ντομόπουλος, Πισσανίδης, Γκουτζιομήτρος 3(1).
ΑΡΗΣ(Δηημτρίου): Μποχωρίδης 8, Γερομιχαλός Δ. 6(2), Γερομιχαλός Π. 2, Βεζένκοφ 21(1), Γράβας 8, Φλιάτης, Καρανώτας, Βασιλειάδης 21.