«Περίπατος» στο ντέρμπι για το Νέο Ρύσιο

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έφυγε νικήτρια από τη ΜΕΝΤ, όπως δείχνει και το τελικό 40-56 με το οποίο επικράτησε. Οι παίκτριες του Γιάννη Γράψα, «κόντραραν» μόνο στην πρώτη περίοδο τις φιλοξενούμενες, οι οποίες ήταν καταιγιστικές στο δεύτερο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 4-23 καθάρισαν τον αγώνα. Στην επανάληψη η Βιβή Διαβολεμένου έβαλε όλες τις παίκτριες που είχε στην διάθεσή της και στο 31ο λεπτό έφθασαν το σκορ στο 20-47 με βολές της Ρούσσου. Στα τελευταία λεπτά η «Ενωση» μείωσε το σκορ και έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα.
Δεκάλεπτα: 11-14, 15-37, 20-45, 40-56
Διαιτητές: Ταξιλνταρίδης-Αργυροπούλου
ΜΕΝΤ(Γράψας): Γράψα 11, Ζωγράφου 6, Τόσκα 12(1), Κιλέ 6, Αυγερινού 2,  Κοκκίνου 3, Κουλακιώτη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ(Διαβολεμένου): Μαραγκού 2, Στεργιούλα, Γιανάτση 3(1), Γιαννοπούλου 7, Μούρτου 8, Κιζιρίδου 12(2), Μύρβαλη 8(1), Ταυροπούλου, Αθανασιάδου 4, Ξανθοπούλου, Κουγιουμτζόγλου, Ρούσου 12.