Ανετη πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Χωρίς προβλήματα ο ΕΟΣ ξεπέρασε στη Σταυρούπολη το εμπόδιο των Μαχητών Πεύκων με 55-40 και πέρασε στον τελικό του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ. Οι γηπεδούχες είχαν από τα πρώτα λεπτά προβάδισμα περίπου δέκα πόντων το οποίο κράτησαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η διαφορά αυξήθηκε στους 15 με αποτέλεσμα να έρθει άνετα η νίκη-πρόκριση. Κορυφαία των νικητριών και του αγώνα η Πετρίδου.

Δεκάλεπτα: 17-11, 29-22, 45-29, 55-40
Διαιτητές: Φούντζηλας-Σιταρίδης
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ιωαννίδης): Αγγέλου, Γραμματικοπούλου 3(1), Τριανταφύλλου 6, Ιγνατίου 6(2), Ζαλίδα 4, Γεωργιάδου 3(1), Χατζηαρσένη 4, Πασχάλη 4, Πετρίδου 17(1), Κελεκίδου 4, Λαμπρίδου, Παυλίδου 4.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ (Ατακτίδης): Καμπίτση 8(2), Κοτσαφτίκη 8, Παπαρέντη 6, Παλλάνη 9, Χατζημάρκου, Ακσεχερογλου 6, Ταρπάγκου Α. 2, Καλαμπάκα, Αναστασιάδου.