Δεύτερη θέση για την Coca Cola 3E στο πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ

Την δεύτερη θέση τελικά κατέλαβε η ομάδα μπάσκετ της Coca Cola 3E αφού στον τελικό του Σαββάτου γνώρισε την ήττα από την ομάδα των Βετεράνων με σκορ 78-61. Η ομάδα έκανε ένα μέτριο ξεκίνημα και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 23 πόντους (35-12 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου). Στο δεύτερο ημίχρονο με μια τεράστια προσπάθεια η διαφορά έφτασε στους πέντε (55-50) αλλά τελικά η έμπειρη ομάδα των Βετεράνων πέτυχε κρίσιμα καλάθια και κράτησε τη νίκη.

Παρόλα αυτά η Coca Cola απέδειξε ότι αφού στα έξι χρόνια έχει φτάσει σε δύο τελικούς (μια κατάκτηση) και σε δύο ημιτελικούς και παραμένει στις καλύτερες ομάδες του εργασιακού πρωταθλήματος ΑΣΕΘ!
ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (Δαλέσης Μ.): Δαλέσης Θ. 7, Σταυριανός 17(3), Κοκκώνης 3(1), Τομπακίδης 16, Κύρμος 8, Κεραμιδάς 6, Δαλέσης Μ. 12, Δαμίγος 9(1), Τσιριλάκης.
COCA COLA 3E: Τζήλιας 13(1), Μουρίκης 21(5), Χατζόπουλος, Πλακίδας, Ιράντος 9, Ανδρέου 7(2), Ρήττας 3(1), Παπαβασιλείου, Σταύρου 2, Εμμανουηλίδης 6, Παρσαλίδης.