Χάλκινο μετάλλιο στο παιδικό της ΕΚΑΣΘ για τον ΠΑΟΚ

Συγκλονιστικό ήταν ο μικρός τελικός στην Μίκρα μεταξύ της Ακαδημίας Αστέρια και του ΠΑΟΚ, που τελείωσε με νίκη του «δικεφάλου» με 78-82 ύστερα από παράταση. Οι δύο ομάδες είχαν εναλλαγές στην πρωτοπορία, όμως στα τελευταία λεπτά του κανονικού αγώνα η Ακαδημία Αστέρια πήρε προβάδισμα με 68-61. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε το παιχνίδι στην κανονική διάρκειά του σε νεκρό σχεδόν χρόνο με λέι-απ του Κλασίδη σε 72-72 και στην παράταση ήταν καλύτερος και έφθασε δίκαια στη νίκη. Δεκάλεπτα: 17-14, 32-30, 52-55, 72-72(κ.α.), 78-82

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Θεοδώρου
ΑΚ ΑΣΤΕΡΙΑ (Σαμαράς): Εικοσιδυός, Πηλίτσης 24, Γκούτας 8, Μήτογλου 10, Κυριακίδης, Θεοδοσιάδης, Καπνιάς, Πουλιανίτης 22(3), Σταυρουδής, Μιχαηλίδης, Χαραλαμπίδης 10.
ΠΑΟΚ(Γράψας): Κοκκινίδης 3(1), Τάσιος, Γιακουμής 13, Χρυσάφης 7, Πάππος 12(1), Σπυρόπουλος 4, Παπαϊωάννου, Λιάπης 28(4), Τσιόγκας, Κλασίδης 2, Τσαπουρνάς 6, Χούτας 4.